Yayın Tarihi: 04.09.2023 10:31

18 Ekim 2022 tarihinde TCCBİKO tarafından hayata geçirilen dijital hizmet platformu “e-insan” lansmanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Türkiye’deki birçok üniversiteden Rektör, Rektör Yardımcıları, Kariyer Merkezleri ve üniversite öğrencilerinin yer aldığı lansmana Üniversitemiz adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Öztürk, Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi Yönetimi, Personel Daire Başkanı Hüseyin Özkan ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Enes Talha Kılıçarslan ve öğrencilerimiz katılım sağladı.

Lansmanda yakında hizmete sunulacak olan “e-insan” platformunun tanıtımı yapılarak tüm vatandaşların fırsat eşitliğine sahip olmasının amaçlandığı belirtildi. Buna göre platformda kamu ve özel sektörde iş/staj ilanları, yurt içi ve yurt dışı etkinlikler ile fuarlar, çevrimiçi etkinlikler, güncel haberler ve çeşitli bilgilendirmelerin de yer aldığı ifade edildi. Platforma entegre edilen blockchain teknolojisi ise vatandaşların tüm bilgilerinin koruma altında olmasını sağlayacak en önemli yenilik olma özelliği taşıyor.

Lansmanda aynı zamanda e-devlet'e entegre edilerek hizmete sunulan Kariyer Kapısı platformunun artan etkinliğinden söz edilerek eğitim kalitesinin yükseltilmesi ile üniversite mezunlarının istihdam alanlarının çoğaltılmasının hedeflendiği belirtildi. OECD tarafından örnek bir uygulama olarak gösterilen Ulusal Staj Programı'nın ise birçok yenilik ile 2023 yılında da gelişerek Üniversite öğrencilerinin hizmetine sunulduğu ifade edildi. Başvuru süreci 18 Ekim 2022 itibarıyla başlayan Ulusal Staj Programı’nda öğrenciler staj sürelerini 3 aya kadar uzatabilecek ve daha fazla staj imkanı bulabilecek.

2022 yılında Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olarak paydaşı olduğumuz Güney Kariyer Fuarı, “İşverenlerin En Memnun Olduğu Yetenek Her Yerde Bölgesel Kariyer Fuarı” seçildi. 2022 Güney Kariyer Fuarı’na ev sahipliği yapan Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı’ya ödülünü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.